poniedziałek, 21 marca 2016

List z parafii Trójcy Świętej w Bytomiu


Drodzy przyjaciele,

W najbliższym czasie będziemy przeżywali w Kościele najważniejsze dni, w których wspominamy zbawcze wydarzenia Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Przywołują one na myśl dopełnienie "pielgrzymki" Jezusa, podążającego z Galilei do świętego miasta, Jeruzalem, które stało się miejscem Jego zbawczego objawienia się, "wywyższenia ponad ziemię i przyciągnięcia wszystkich do Siebie" (J 12, 32). Od momentu tego "wywyższenia", które w oczach świata było największym poniżeniem, zrealizowała się pełnia Bożej logiki, który zbawia nie poprzez siłę, moc i władzę, ale będąc łagodnym jak baranek, prowadzony na rzeź.

W obrazie cierpiącego Jezusa widzimy dziś przede wszystkich chrześcijan, którzy dziś są prześladowani, a niejednokrotnie zabijani ze względu na swoją wiarę. Dlatego podczas naszego wielkopostnego etapu "pielgrzymki zaufania" łączyliśmy się modlitewnie z nimi w adoracji krzyża, prosząc naszego Pana, by po bolesnych czasach męki chrześcijan, nastały wreszcie dni Wielkiej Nocy - czas w którym przychodzi do nas Zwycięzca Śmierci, Chrystus Zmartwychwstały ofiarowując nam swój pokój (J 20, 19).
Zatem pragniemy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w spotkaniu modlitewnym inaugurującym kolejny miesiąc modlitwy w intencji pokoju na świecie i pojednania wszystkich chrześcijan, mającemu miejsce 28 lutego 2016 roku w kościele Świętej Trójcy w Bytomiu. Na ręce proboszcza, księdza Dariusza Grzeszczaka, składamy gorące podziękowania dla całej wspólnoty parafialnej za ugoszczenie "pielgrzymki" oraz kontynuowanie modlitwy przez cały miesiąc. Jednocześnie zapraszamy do włączenia się w nią i nawiedzania kolejnych miejsc modlitwy.

Nasza wiara nie zatrzymuje się jednak na Krzyżu, ale jej prawdziwym sensem jest Zmartwychwstanie. Dlatego w duchu radości chcemy wspólnie rozpocząć kolejny "etap naszej pielgrzymki" modlitwą w kościele św. Antoniego w Zabrzu, która odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny, 28 marca o godzinie 18. Do naszego nabożeństwa w okresie wielkanocnym dołączona jest Liturgia Światła, która ukazuje nam w widzialnych znakach zwycięstwo Światła nad mrokiem, Życia nas śmiercią. Zapraszamy do włączenia się w naszą "pielgrzymkę zaufania", podczas której wypraszamy o Pokój, który może nam, słabym i wylęknionym, przynieść jedynie Zmartwychwstały.Ważnym etapem naszej "pielgrzymki", będzie wakacyjny wyjazd do samego Taizé. Chcemy wspólne w tym wyjątkowym miejscu żyć razem ze Wspólnotą Braci, modląc się, rozważając Pismo Święte oraz podejmując niezbędne prace na rzecz osób, które wspólne z nami będą w tym czasie przebywały na Wzgórzu. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 15. rok życia, do wzięcia udziału w tym wyjeździe. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wyjazdu.

Na czas przeżywania najważniejszych świąt naszej wiary życzymy wszystkim pokoju serca, który przynosi nam Zmartwychwstały,
pielgrzymi zaufania

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz