niedziela, 19 czerwca 2016

List z parafii Ducha Świętego w Gliwicach: Przyjmij "pielgrzymkę zaufania"


Cztery tygodnie temu, w w kościele Ducha Świętego w Gliwicach-Ostropie rozpoczął się ostatni przed wakacjami etap naszej diecezjalnej "pielgrzymki zaufania". Cieszymy się z tego, że po kilku miesiącach przygotowań, w styczniu tego roku, w naszej diecezji wyruszyła pielgrzymka, w której nie tylko młodzi ludzie, podążają za krzyżem, co miesiąc zatrzymując się na modlitwie w jednym z kościołów, by wspólnie z goszczącą ich wspólnotą parafialną modlić się o pokój na świecie i jedność wśród wszystkich chrześcijan

Nasze życie jest nieustanną pielgrzymką. Mimo iż fizycznie nigdzie nie zdążamy, to jednak każdy z nas dąży do jakiegoś celu. Oczywiście dla nas, chrześcijan, tym celem jest dom Ojca, ale także tu na ziemi, jesteśmy posłani w Duchu Świętym, by wyjść na spotkanie drugiego człowieka, z miłością i Dobrą Nowiną o Zmartwychwstałym. Przed miesiącem nasza diecezjalna "pielgrzyma zaufania" dotarła do parafii Ducha Świętego w Gliwicach-Ostropie, by tam, razem z zebranym Kościołem modlić się o pokój i pojednanie. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wraz z nami byli obecni podczas tej modlitwy, a także księdzu Robertowi Iskrzyckiemu, za zaproszenie oraz księdzu proboszczowi Michałowi Wilnerowi, za przyjęcie "pielgrzymki". 

Po wakacjach chcemy kontynuować tę naszą przygodę. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich życzliwych nam osób o przyjęcie do swojej wspólnoty ikony krzyża oraz organizacje codziennej modlitwy w intencjach, z którymi "pielgrzymujemy", rozpoczętej wspólnym nabożeństwem z kanonami z Taizé. Szukamy godnych miejsc, w których na modlitwie spotyka się dana wspólnota chrześcijańskich, czyli kościołów, ale także kaplic w wszelkiego rodzaju placówkach. Nie ma to dla nas znaczenie jak liczna jest wspólnota, która podejmie się ugoszczenia "pielgrzymki", może być to zarówno parafia, jak i kilkuosobowa wspólnota.

Co zrobić żeby nas zaprosić? Wystarczy wykonać kilka kroków. Po pierwsze i najważniejsze: należy skontaktować się z osobą odpowiadającą za miejsce modlitwy i poprosić o zgodę, czyli proboszczem parafii, kapelanem, dyrekcją placówki, w której znajduje się kaplica. Po drugie: zorientować się, czy jest możliwość codziennej modlitwy w danym miejscu w intencjach pokoju i pojednania. Nie muszą to być specjalne nabożeństwa, ale wystarczy w stały rytm modlitw włączyć intencje "pielgrzymki", na przykład, poprzez dodanie ich do modlitwy powszechnej w czasie Eucharystii. Należy też zapewnić bezpieczne warunki ikonie krzyża, która pozostanie w miejscy modlitwy przez cały miesiąc, to znaczy chronić ją przed wszelkimi uszkodzeniami oraz kradzieżą. W końcu, wybrać najbardziej odpowiadający termin modlitwy inaugurującej pobyt "pielgrzymki" w danym miejscu i po prostu skontaktować się z nami.

Kolejne etapy "pielgrzymki zaufania" rozpoczynamy w czwarte niedziele miesiąca godzinnym nabożeństwem z kanonami z Taizé. Nabożeństwo powinno się rozpocząć najwcześniej o 15., a najpóźniej o 19. Dzień nabożeństwa należy wybrać spośród wolnych terminów podanych poniżej:
  • 25 września 2016 - termin wolny 
  • 23 października 2016 - termin wolny
  • 27 listopada 2016 (możliwość rozpoczęcia "pielgrzymki" również 20 listopada, połączonej z zakończeniem Roku Jubileuszowego) - termin wolny
  • 22 stycznia 2017 - termin wolny
  • 26 lutego 2017 - termin wolny
  • 26 marca 2017 - termin wolny
  • 23 kwietnia 2017 - termin wolny
  • 28 maja 2017 - termin wolny
Z modlitwą,
pielgrzymi zaufania diecezji gliwickiej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz