środa, 22 marca 2017

Pielgrzymka zaufania. Wezwani do nawrócenia z życiowej bierności


5 marca nasza "pielgrzymka zaufania" zawitała do kościoła Zbawiciela w Gliwicach. Tam, podczas wspólnej modlitwy, kontynuowaliśmy rozważanie ewangelicznej przypowieści o Miłosiernym Samarytaninie, na podstawie Ikony Miłosierdzia.

Z początkiem marca rozpoczęliśmy naszą diecezjalną "pielgrzymkę zaufania", która miała się odbyć planowo jeszcze w lutym. Tym razem, po pobycie w zabrzańskim Domu POKORA, krzyż, a my wraz z nim, zawędrowaliśmy do kościoła Zbawiciela, gdzie spotkaliśmy się na wspólnej modlitwie ze wspólnotą parafii ewangelicko-augsburskiej w Gliwicach.

Podczas modlitwy kontynuowaliśmy medytacje nad przypowieścią o Miłosiernym Samarytanie, w oparciu o ikonę Miłosierdzia, którą otrzymaliśmy od Ekumenicznej Wspólnoty Braci z Taizé. Tym razem przyglądaliśmy się postaciom kapłana i lewity, prowadzeni rozważaniem ks.Tymoteusza Bujoka, który zwracał uwagę na powody bierności, pojawiającego się czasem w naszym życiu oraz tego, jak z nimi walczyć. Szczególnie wskazując na czas rozpoczynającego się wówczas Wielkiego Postu, zachęceni zostaliśmy do podjęcia nawrócenia, usunięcia wszelkich podobieństw do tych dwóch antybohaterów.


Umocnieni słowem i wspólną modlitwą, która połączyła chrześcijan różnych wyznań, katolików i luteran, wyruszamy dalej w naszej "pielgrzymce". Dziękujemy wszystkim, którzy modlili się z nami podczas tego spotkania, szczególnie zaś proboszczowi parafii, ks. Andrzejowi Wójcikowi zaufanie i wyrażenie zgody na przyjęcie "pielgrzymki". W najbliższą niedzielę, wspólnym nabożeństwem z adoracją krzyża świętego, rozpoczniemy miesiąc modlitw w intencjach pokoju na świecie i pojednania wśród wyznawców Chrystusa w Domu Nadziei w Bytomiu. Natomiast w środę, 29 marca, w kościele Chrystusa Króla w Gliwicach, o godzinie 18.45 odbędzie się modlitwa, na której będzie razem z nami modlił się brat Wojtek z Taizé. Po niej, spotkamy się z Bratem w jednej z salek parafialnych. Na modlitwę jak i spotkanie zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz